Eksperci twierdzą, że instytucje spowodowały wzrost Bitcoina do 19 tys. dolarów i nadchodzi nowy sezon.

Analitycy rynkowi przypisują nagły wzrost Bitcoina powyżej 19.000 dolarów agresywnemu popytowi ze strony instytucji finansowych i wiodących firm w Stanach Zjednoczonych.

Analitycy wskazują na zapotrzebowanie ze strony instytucji finansowych i spółek notowanych na giełdzie jako główne siły stojące za nagłym ponownym testem Bitcoin Storm na jego wszechobecne rekordy.

„Główną przyczyną stabilnego rozdrobnienia w Bitcon jest zwiększone zainteresowanie i agresywna aktywność zakupowa instytucji“, powiedział Nick Cote z hazardowej platformy handlowej Hxro Labs. „Wielu inwestorów przechodzi przez Grayscale.“

Rosnący popyt instytucjonalny widać w silnej akumulacji Grayscale’s Bitcoin Trust, z udziałem funduszu BTC przekraczającym 500.000 na początku tego miesiąca.

Cote powiedział również, że czołowe amerykańskie firmy, takie jak Square i Microstrategy, „umieszczają BTC w swoich księgach jako zabezpieczenie przed inflacją i złym zarządzaniem polityką pieniężną przez banki centralne“. Opisał to zachowanie jako napędzające „pętlę pozytywnego sprzężenia zwrotnego“ na rynkach:

„Bitcoin będzie się oczywiście wycofywał, ale tak długo jak instytucje będą wierzyć w to, że narracja Bitcoina jest używana jako magazyn wartości lub zabezpieczenie przed inflacją, staje się ona pozytywną pętlą sprzężenia zwrotnego“.

Szef NEM handlu Nicholas Pelecanos zgodził się, stwierdzając, że podstawy Bitcoinu są teraz silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, wskazując na post-halving dynamiki podaży, wzrost adopcji instytucjonalnej, oraz szereg „publicznie notowanych amerykańskich spółek przenoszących 10% swojego bilansu do aktywów“.

Pelecanos oczekuje obecnie wzrostu na rynkach altcoinów, stwierdzając: „BTC powróciła do rekordowego poziomu, ale warto zwrócić uwagę na wycenę altcoinów, które wciąż są średnio o 50% niższe od swoich rekordowych wartości“.

Pelecanos ostrzegł, że pomimo jego byczej perspektywy dla altówek, wiele alternatywnych walut kryptograficznych nie zyskało znaczącego poparcia, stwierdzając:

„Niektóre altcoiny reprezentują projekty, które już nie funkcjonują, ale inne odnotowały ogromny rozwój zarówno w zakresie adopcji, jak i technologii.“

Analitycy zwrócili również uwagę na bycze sygnały płynące z rynków górniczych, a dyrektor techniczny Glassnode, Rafael Schultze-Kraft, zauważył, że od marca górnicy zgromadzili dodatkowe 10.000 BTC.

Czy górnicy sprzedają więcej #BTC po tych cenach?

Nie wydaje mi się.

Niewydana podaż górników (nigdy nie została przeniesiona) ma tendencję wzrostową od czasu krachu w marcu.

Od tego czasu wzrosła o ponad 10.000 $BTC.#Bitcoin

Wykres: https://t.co/pXcLqwr5QD pic.twitter.com/wreZg9fdIw
– Rafael Schultze-Kraft (@n3ocortex) 25 listopada 2020 r.

Przychody górników również ostatnio osiągnęły rekordowy poziom od początku roku, po odzyskaniu poziomu sprzed wydobycia, a ich dzienne przychody przekroczyły 20 milionów dolarów.